Dom opieki dla osób starszych - Jaki obiekt wybrać?

Dom opieki Radzymin

Komu powierzyć opiekę nad osobami starszymi? Jakie miejsce będzie godne, aby nazywać je nowym domem? To częste pytania, jakie zadają członkowie rodziny osoby starszej i schorowanej. Odpowiedzią dla wielu z nich okazuje się Radzymin i tutejszy dom opieki. Słoneczny Las to miejsce, które dysponuje nowoczesnym, kompleksowo wyposażonym zapleczem i profesjonalną, empatyczną kadra. Idealne, aby spędzić w nim jesień życia.

W domu opieki seniorzy otoczeni są serdecznymi współlokatorami i gotowym do pomocy personelem. Kadrę stanowią tutaj profesjonaliści z doświadczeniem, zarówno lekarze, jak również pielęgniarki, fizjoterapeuci i opiekunowie.

Dlaczego dom opieki?

Często świadomość tego, że jest się ciężarem dla bliskich to zbyt duże obciążenia dla seniora. Smutni, samotni, zdani na pomoc dzieci, często schorowani i wymagający profesjonalnej opieki nawet przez całą dobę. Osoby takie nie mają już sił na walkę z dolegliwościami, upadają na duchu, nie czują chęci do życia. Zmiana otoczenia pomaga im odnaleźć na nowo sens i jest niekiedy bardzo skutecznym lekarstwem. To dlatego – szczególnie w przypadku chorych na Alzheimera – wybór domu opieki dziennego lub całodobowego wydaje się najlepszą opcją. Takie obiekty udostępniają profesjonalnie wyposażone sale do ćwiczeń, zapewniają seniorom rozrywkę i opiekę lekarską. Troszczą się o ich potrzeby, pilnują dawkowania leków oraz przestrzegania zbilansowanej diety. Są namiastką domu.

Wybór najlepszego miejsca

Starsze osoby często nie lubią zmian, dlatego nie warto szukać dla nich ośrodków zlokalizowanych na drugim końcu Polski. Odległość w takiej sytuacji ma ogromne znaczenie, jeśli zależy nam na podtrzymywaniu dobrych relacji i pielęgnowaniu więzi. Aby możliwe były częste odwiedziny, osoby z Warszawy i okolicznych miejscowości szukają obiektów oddalonych nie więcej niż kilkanaście — kilkadziesiąt kilometrów od dotychczasowego miejsca zamieszkania. Wtedy trafiają na dom opieki Słoneczny Las mieszczący się dokładnie w Stanisławowie Pierwszym – 13 km od Radzymina i 40 minut drogi od stolicy.

Oprócz lokalizacji liczy się:

  • – zatrudniona kadra,
  • – wyposażenie obiektu,
  • – dostępność sal do ćwiczeń i znajdujący się w nic sprzęt,
  • – zaplecze rozrywkowe, zajęcia indywidualne i grupowe,

Dom opieki to nowy adres dla osoby starszej. Warto zatroszczyć się, aby był nim obiekt zasługujący na zaszczytne miano „domu”. Słoneczny Las spełnia nawet wygórowane oczekiwania nowych mieszkańców oferując im komfortowe warunki i najlepszą opiekę, tak ważną w jesieni życia.