Alzheimer

Alzheimer – profesjonalna opieka nad chorymi

Choroba Alzheimera (potocznie alzheimer) to nieuleczalna i postępująca choroba neurodegeneracyjna o nieodwracalnych skutkach. W wyniku postępowania choroby degeneracji ulegają zdolności kognitywne (poznawcze), co prowadzi do występowania szeregu objawów, takich jak: splątanie, drażliwość, wahania nastroju, trudności w wysławianiu się, utrata pamięci krótko- i długotrwałej, a nierzadko nawet agresja. W prawdzie choroba przebiega różnie u poszczególnych pacjentów, jednak jej symptomatologia jest podobna i prędzej czy później każdy chory wymaga stałej opieki. Zapewniają ją m.in. domy opieki dla chorych na Alzheimera

Alzheimer a domy opieki

Chory, u którego został zdiagnozowany alzheimer wymaga stałej, a z czasem także specjalistycznej opieki, która nierzadko przerasta możliwości najbliższych. Dlatego też coraz popularniejszą praktyką staje się zwracanie o pomoc do specjalistycznych placówek opiekuńczych, takich jak domy opieki, w których chorzy otrzymują kompleksową opiekę i wsparcie w chorobie. Niestety nie wszystkie domy opieki podejmują się pomocy chorym na alzheimera i ich rodzinom.

Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku placówek dedykowanych. Domy opieki dla chorych na Alzheimera to wyspecjalizowane placówki opiekuńcze, w których chorzy oraz ich najbliżsi otrzymują profesjonalną pomoc na każdym etapie rozwoju choroby.

Województwo mazowieckie – gdzie szukać pomocy?

Dom Spokojnej Starości „SŁONECZNY LAS”

Nasz dom opieki zlokalizowany w malowniczym zakątku nieopodal miasta Warszawa to profesjonalna placówka świadcząca fachową pomoc osobom cierpiącym na chorobę Alzheimera oraz ich najbliższym. Zależnie od Państwa potrzeb oraz oczekiwań opiekę nad chorymi możemy świadczyć w trybie dziennym lub stałym. Stała opieka jest szczególnie ważna w przypadku chorych na etapie zaawansowanym, którzy – ze względu na poważne upośledzenie funkcji poznawczych oraz utratę zdolności zapamiętywania – mogą stanowić zagrożenie dla siebie oraz swojego otoczenia.

Kiedy zwrócić się po pomoc?

Rodziny osób, u których zdiagnozowano chorobę Alzheimera często opierają się możliwości skorzystania z pomocy z zewnątrz. W naszym społeczeństwie wciąż pokutuje przekonanie, że domy opieki są miejscami zsyłki, a „oddanie” chorego pod ich opiekę dowodem braku miłości i niezdolności do poświęcenia. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Alzheimer to niezwykle ciężka i podstępna choroba, która dzień po dniu odbiera nam najbliższych w najgorszy możliwy sposób – wymazując nas z ich pamięci. To niezwykle trudne doświadczenie, z którym musimy się uporać, żeby zapewnić choremu opiekę oraz bezpieczeństwo. Nie każdy to potrafi, a dobre domy opieki obok pomocy chorym, oferują także wsparcie dla rodziny. Jeśli Państwa rodzinę dotknął problem choroby neurodegradacyjnej zachęcamy do kontaktu. Reprezentując domy opieki dla chorych na Alzheimera zapewniamy fachową i rzetelną opiekę, wraz z doradztwem oraz wsparciem dla najbliższych.

Korzystanie z pomocy nie jest oznaką słabości

Nasz Dom Spokojnej Starości wyciąga pomocną dłoń do wszystkich chorych zamieszkujących województwo mazowieckie. Tutaj otrzymacie Państwo fachową opiekę dla swoich najbliższych oraz profesjonalne wsparcie dla siebie.

Dom Spokojnej Starości „SŁONECZNY LAS” Warszawa, bo w obliczu choroby nikt nie powinien być sam.